DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Sezóna 2014/15

Ultras 1909

Nové samolepky pro letošní letní prázdniny!


Debata s vedením klubu – 10.4.2015

V pátek odpoledne proběhla na stadionu Josefa Masopusta debata fanoušků s vedením klubu. Tato debata byla svolána především kvůli nespokojenosti nás fanoušků, kvůli výsledkům klubu, toho jak se klub vede, budoucnosti Baníku atd. Debaty se zúčastnilo 5 fanoušků, technický ředitel, sportovní ředitel a sekretář mládeže. Debata proběhla v klidu, řešila se minulost, současnost, ale i budoucnost klubu. Co vše se řešilo a co vše nám vedení řeklo, si můžete přečíst v následujících bodech.

- Asi nejdůležitější informací pro všechny fanoušky je to, že i kdyby se Baníku nepodařilo udržet ve     FNL, klub nezanikne a bude dál pokračovat v ČFL, s tím, že se pokusí co nejdříve vrátit zpět do       FNL.
- Vedení Baníku stále věří v záchranu a nic nevzdává, až do posledního zápasu.
- Řešil se i hráčský kádr minulých let, ale i ten současný. V klubu jsou jak mostečtí hráči, tak i hráči     na hostování. Stejně tak tomu bylo i v minulých sezónách a takto mají poskládaný tým i ostatní         účastnici FNL. Shodli jsme se na tom, že současný tým není špatný, ale chybí opravdový vůdce       kabiny, chcete-li lídr. Stejně tak jsme souhlasili, že v týmu nechybí hráči, kteří mají odkopáno ve       druhé lize spoustu zápasů, ale není tam ten správný „hecíř“, který by ostatní frajery seřval.                 Jednoduše samí hodní kluci. Samozřejmě to, že na hráčích leží deka, nemusíme snad ani                 zmiňovat.
- Informace o tom,  že vedení se chová k hráčům špatně je milná, jak nám prozradili i někteří               současní hráči. Hráči mají vše, co potřebují k dobrým výkonům, dokonce i včasné výplaty!
- Dost fanouškům se nelíbí, že plno hráčů, kteří v kádru byli dříve, již v týmu nepůsobí a většina si       myslela, že o tom rozhoduje vedení Baníku. Bylo nám sděleno, že o složení kádru rozhodují             trenéři, kteří zrovna u A týmu jsou.
- Proběhla i debata o současném stavu naší mládeže. Když současné vedení klubu přebíralo               mostecký tým, tak stav mládeže nebyl v dobrém stavu (treninkové plochy, počet trenérů, dresy         atd.). FAJM začala spolupracovat s mateřskými školami, základní školou a střední školou.                 Akademie dostala nové dresy, menší počet trenérů se nahradil vyšším počtem trenérů s potřebnou   licencí, mládež má plochy k tréninkům. Výsledky mládeže nejsou tolik důležité, jako vývoj mladých   fotbalistů a následný jejich přechod do dospělého fotbalu.

Je už pouze na každém z nás, čemu věří, respektive chce věřit.

My jsme Baník!


MOBILIZACE SKUTEČNÝCH BANÍKOVCŮ - NENECH SVŮJ KLUB PADNOUT!
Jsi baníkovec? Jsi fanouškem Baníku Most, klubu z tvého města, z tvého domova? Nezradil jsi svůj tým jen proto, že se mu několik let ekonomicky ani sportovně nedaří, a dál Baník podporuješ? Pokud jsou všechny tvé odpovědi ano, tento text je určen právě pro tebe!
Vedení stojí za hovno. Hráči stojí za hovno. Výsledky jsou mizerný. Myslete si, co chcete.... Ale... No a co?! Špatní ředitelé, marní trenéři a tragičtí hráči byli a budou. Jedni odejdou a dřív nebo později přijdou jiní. Za pár let se na ně zapomene. Kdo je ale se svým klubem pořád a stále? Fanoušci!
Nemluvím tu o těch, kteří v dobách Gambáč ligy nosili hrdě zelenočernou šálu a od sestupu je nikdo nikdy na stadionu neviděl. Mluvím tu o těch, kteří jsou skuteční fanoušci - skuteční baníkovci! Nepočetní, ale věrní mohykáni, kteří v sobě mají hrdost. Kteří ctí tradici, svůj domov, svůj klub. Svůj Baník! To jsou poslední baníkovci. Jediní skuteční baníkovci.
A skutečný baníkovec svůj klub nikdy padnout nenechá. Nestahuje gatě před bitvou ani během ní. Věří a podporuje do poslední vteřiny! Má naději a víru, kterou mu nikdo nevezme. Skutečný baníkovec toho za ty dlouhé roky bídy zažil hodně. Je zvyklý těšit se z mála a neposrat se, když se nedaří.
Tohle všechno si každý skutečný baníkovec musí právě nyní opakovat. Jeho tým bude na jaře hrát o záchranu, dost možná o svou budoucnost či existenci. Skutečný fanoušek nesmí nechat svůj tým padnout! Majitel, ředitel, nebo hráč tu věčně nebudou. Ale on, skutečný baníkovec, tu bude pořád. Je v jeho zájmu podporovat svůj tým!

Neposrat se. Věřit. Podporovat. Společně. Za Baník. Za svůj klub.


Souhrn podzimní části FNL

Podzimní část Fotbalové národní ligy 14/15 je již za námi a tak se pojďme společně podívat na souhrn šestnácti odehraných zápasů.

Vše odstartovalo úvodní kolo v daleké Karviné, kam jsme vycestovali v solidním počtu 12 fanatiků. Nutno, ale přiznat, že počet jsme očekávali o něco větší, ale i tak to na začátek a výjezd přes celou republiku, není špatní číslo. V Karviné jsme byli jako „doma“ a Baník vyválčil první bod za remízu 1:1.

Los nám určil hned ze začátku dvě domácí utkání po sobě a to proti Opavě a Třinci. Náš počet odpovídal to mu, že se hrálo o letní prázdniny a někteří byli na dovolených, nebo raději někde u vody. Možná, že ti co na zápasech nebyli udělali přeci jen dobře, jelikož Baník nedokázal porazit ani jeden z těchto týmů. Každý asi čekal po remíze v Karviné mnohem lepší výsledky z těchto dvou domácích utkání.

Jako čtvrtý v pořadí a druhý výjezd v sezóně nás čekal, všemi oblíbený výjezd do Ústí nad Labem, kde se Baníku dlouhá léta absolutně nedařilo. Ovšem to co se nedařilo hráčům na hřišti, se dařilo nám na tribuně a v Ústí jsme vždy byli jako doma. Na tento výjezd se sešlo přibližně 25 fanatiků, kteří vyjeli do krajského města vlakem, dalších 25 vyjelo po vlastní ose a určitě udělali mnohem lépe, než ti co vycestovali vlakem. Ve vlaku panovala velmi dobrá nálada a to se nelíbilo několika cestujícím, kteří byli tak moc hodní a zavolali na nás PČR. To znamenalo, že výjezd skončil dříve než začal a všichni trávili krásné letní odpoledne na policejních stanicích po Teplicích. Ti, kteří se dostali do Ústí viděli nečekanou výhru 3:1!

Další domácí utkání, tentokrát proti Vlašimi. Všichni byli v očekávání, jak si mostečtí povedou na domácím trávníku po výhře v Ústí. Jenže to by nebyl Baník pod vedením „trenéra“ Raszyka, aby nám doma nezkazil náladu, další prohrou, tentokrát 0:1. Na tomto zápase byli dva kotle, dva kotle domácích a zcela prázdný kotel hostů.

Nyní nás čekal výjezd do Sezimova ústí na Táborsko. Celkem vyrazilo na tento zápas 11 fanoušků Baníku, kteří viděli další prohru 0:3.

Sedmé kolo a domácí zápas proti nováčkovi a největšímu outsaidrovi FNL Kolínu. Zápas, který měl Baník doma vyhrát, skončil remízou a fanoušci byli opravdu hodně naštvaní. Celý zápas se odehrál v nespokojené atmosféře, jelikož nám již došla trpělivost s hrou, výsledky a především „velikým trenérským odborníkem“ na naší lavičce. Po konci zápasu se většina kotle přesouvá k press centru na stadionu, kde si chtěli fanoušci popovídat s trenérem. A všichni jsme se dočkali, jenže ne debaty, ale urážek, nadávek a arogance a zbabělého úprku, již zmíněného trenéra, který neváhal a ve strachu zavolal PČR. Debata přeci jen přišla, s hráči Baníků, kteří nám sdělili, že trenér rezignoval. Přeci jen jsme tento zápas „vyhráli“.

V osmém kole čekal baníkovce výjezd do Olomouce. Před začátkem sezóny jsme si všichni mysleli, že na Hanou vyrazí početná skupina fanoušků, jenže v průběhu soutěže jsme již tušili, že to tak nebude. Na konec vyrazilo do olmíku 6 statečných, kteří viděli zajímavý duel, který skončil nešťastně pro mostecké prohrou 2:3.

Domácí zápas proti Žižkovu ukázal zlepšení od borců v zeléeném, když dokázali uhrát na domácí půdě výsledek 2:2.

Výjezd do Pardubic, byl dalším v pořadí a v sektoru hostí se nás sešlo přibližně 20 i díky podpoře přátel z Jablonce. Zajímavé dění v sektoru hostí i v sektoru domácích, kdy vznikají nepříjemné okamžiky s místní securitkou, která si na zdejším stadionku zvyšuje své ego po odpálení pyrotechniky. Po domluvě s domácími ve druhém poločase fandíme společně v jednom sektoru a to v tom našem, ale to se opět nelíbilo místním drsňákům ze securitky, kteří domácí vyhání opět do domácího sektoru. Dobré říci, že se vůbec nic nestalo, vše bylo domluveno a vše bylo v přátelském duchu a společné fandění proti FAČR a suceritce ukázalo, že fanoušci umí držet spolu! Zápas končí remízou 0:0 a nový trenér Jerat si tak připisuje první bodový zisk.

Domácí zápas proti Zlínu a další remíza 0:0. Ze Zlína překvapivě nikdo nepřijel a tak jsme vytvářeli fotbalovou atmosféru jen my.

První pořádný výjezd nás čekal ve 12. kole, kdy jsme vyrazili do Sokolova. Vypravili jsme autobus a v sektoru hostí se nás schází slušný počet 31 fanoušků Baníku i díky podpoře z Chomutova. Ovšem Baník předvádí trapný výkon, prohrává 0:3 a fandění stojí za prd. Od baníkovců, ale i do nás v takovém počtu bychom čekali mnohem více. Po zápase v Sokolově vyrazilo pár lidí podpořit LoKo Chomutov, která hrála proti Souši.

Domácí zápas proti rozjetému Varnsdorfu, to nabýdlo 13. kolo. Zápas to byl opravdu zajímavý, Baník prohrával a nevypadalo to opět dobře. Náš kotel byl v první půli na našem klasickém místě, ve druhém se přesouváme na hlavní tribunu do sektoru B. V době, kdy jsme sundali vlajky a počítali jsme již s prohrou přišel obrat a baníkovci tak zvítězili a my mohli po dlouhé době slavit 3 body!

Další z dalších dlouhých výjezdů na severní Moravu a to do Frýdku-Místku byl dalším v pořadí. Na tuto dlouhou cestu jsme se vydali ve 4 lidech, ve stejném složení jako loňskou sezónu. Ve Frýdku-Místku je hezký stadion, na kterém panuje dobrá atmosféra a na místní Lipinu chodí výborné návštěvy. Letos ve Frýdku pršelo, ale přesto dorazilo přes 1 000 fanoušků. Baník zde uhrál klasický výsledek 0:0, místo fotbalu se hrálo vodní pólo.

Povedenou tečku na domácím hřišti v letošním roce udělali baníkovci proti Znojmu. Vyhráli 2:0 a na konci zápasu mohli s fanoušky slavit a vychutnat si závěrečnou pyroshow.

Úplně poslední zápas čekal mostecké na půdě v Opavě. I zde nechyběli mostečtí příznivci a to v počtu 7 lidí, kteří viděli v mrazivém počasí prohru Baníku 0:3.

Když závěrem shrneme naše vystoupení v podzimní části letošní sezóny, tak se dá říci, že máme na mnohem více, než co jsme předvedli. Fandění občas není špatné, ale už to není to co to bývalo. Vytratila se chuť fandit i když se prohrává, vytratilo se 100% nasazení a plno lidí nechodí pravidelně. Ano, plno z nás už nebaví rok co rok boj o udržení se ve FNL, ale to není důvod se na to zcela vykašlat.
Co je určitě plusem, to je používání pyrotechniky, ale i zde se dá ještě na plno věcech zapracovat, aby pyrotechnika nelítala na nohy fanoušků, či nepálila vlastní vlajky, aby se používala s rozumem a měla dobrý efekt. V letošní sezóně to nebylo ani moc slavné s výjezdy, potenciál máme rozhodně větší. Další věcí jsou chorea, která byla cca na každý druhý zápas, ale i zde se dá zapracovat na lepší prezentaci, lepším držení a občas i lepší zpracování, pokud se chceme hnout zase o kus kupředu.
Chorály a pokřiky. Věc, která v letošní sezóně dost pokulhávala. Proč? To je na delší debatu a zamyšlení se. Chorálů máme celkem dost, mají logiku, texty podporují Baník a pestrost stačí na celý zápas. Plno chorálů jsme letos vůbec nefandili, možná kvůli tomu, že se někomu zdají méně radikální, trapné, směšné, pro malý počet v kotli, ale dříve se normálně fandili, i v menším počtu, při prohře a nikdo si nestěžoval. Lidé v kotli se bavili a chtěli vytvořit dobrou atmosféru našemu Baníku. I zde je tedy potřeba v jarní části máknout, některé chorály klidně zcela škrtnout, vymyslet třeba nové.

Jako fanoušci se nescházíme jen na tribuně kde fandíme během zápasu. Snažíme se pomáhat klubu jak jen to jde, třeba výrobou triček, šál, samolepek a dalších produktů, které prodáváme před každým zápasem. Snažíme se organizovat výjezdy, domlouvat co nejlepší ceny a snažíme se pro nás všechny dohodnout co nejvíce výhod. Provozuje facebookové stránky i tyto webové stránky. V tomto směru se nám to celkem daří a bude v tom i dále pokračovat a zlepšovat se, i když síly občas nejsou.

Na závěr bychom rádi poděkovali Vám všem, kteří se snažíte Baníku pomáhat, fandit mu, jezdíte na výjezdy, kupujete si naše produkty a obětujete trochu toho času pro náš milovaný klub. Stále máme co zlepšovat a snažit se posunout naše fandění o nějaký ten kus do předu. Přejeme Vám krásné Vánoce, svátky a Nový rok.

Připomínáme, že v lednu nás čeká turnaj v Chemnitzu, kde máme možnost ukázat co v nás je a pokusit se překonat minulý ročník tohoto turnaje.


Chemnitz Cup 2015

VŠICHNI JEDEME V ZELENÉM - AŤ JSME VIDĚT, AŤ UKÁŽEME BARVU BANÍKU!!!

Po roce je to opět tady! Akce, na kterou jsme se těšili celý rok, je za dveřmi! 4. ledna 2015 se v německém Chemnitzu koná další ročník halového turnaje a Baník Most bude u toho!

A stačí vám pouhých 10 euro. Čtěte dál!!!

Myslíme, že tentokrát není třeba psát žádné motivační věty, abyste se výjezdu zúčastnili. Vždyť vloni nás tam bylo více než čtyři desítky a dodnes na to vzpomínáme - atraktivní fotbal, neuvěřitelná kulisa, skvělá akustika, uznání od německých fanoušků a utužení přátelství s fanoušky Chemnitzer FC.

Kdo se vloni výjezdu na turnaj nezúčastnil, trhal si celý rok vlasy. Neudělejte nyní stejnou chybu vy! Přihlaste se na výjezd! Ukažme Němcům, kdo jsou fanoušci Baníku!!!

PŘIHLÁŠKY NA VÝJEZD - DŮLEŽITÉ

Jak se přihlásit na výjezd? Stačí napsat na Facebooku našemu pokladníkovi Petru Hendrych, který vás zapíše do seznamu.

Neotálejte s přihláškou! Prvním 45 přihlášeným fanouškům (1x autobus) zaplatíme z naší pokladny třetinu vstupenky!

CENA
10 EUR = pro prvních 45 nahlášených lidí (v ceně je zahrnuta i doprava)
15 EUR = pro 46. nahlášeného fanouška a všechny další (v ceně zahrnuta i doprava)

DALŠÍ INFORMACE K VÝJEZDU A TURNAJI
SRAZ: v neděli 4.1.2015 v 11:15 hodin u vrátnice stadionu J. Masopusta
ODJEZD: 11:30
PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT DO MOSTU: Turnaj by měl končit v 19:00 hodin, návrat domů tedy zhruba ve 20:30 hodin.

SOUPEŘI V TURNAJI:
Chemnitzer FC
FC Erzgebirge Aue
Hallescher FC
VFC Plauen
Kickers Offenbach
NEZAPOMENOUT: vzít si platnou občanku či pas a zelené triko a další baníkovské oblečení!

Dále pro tento turnaj připravujeme speciální šály, které si budete moci zakoupit na tomto turnaji!

Cena jedné šály: 10 Euro


OTEVŘENÝ DOPIS HRÁČŮM FK BANÍK MOST 1909

Tento otevřený dopis je směřován všem hráčům, respektive je směřován A-mužstvu FK Baník Most 1909 jako celku. Autorem dopisu jsou fanoušci Ultras 1909. Dnes 29.10.2014 byl tento dopis, v tištěné formě, předám do rukou našich fotbalistů.


Milí fotbalisté, vy, kteří oblékáte dres Baníku už nějaký ten pátek i vy, kteří jste si do našeho klubu přišli na půlrok či rok jen vydělat nějaké peníze (ne moc),
začněte si vážit Baníku. A rychle! Začněte si vážit toho, že hrajete fotbal a dostáváte za to peníze. Začněte si vážit toho, že jste profesionálové a že nemusíte každé ráno jít na šestou do fabriky. Toto vaše pohodlí totiž nebude trvat věčně. Dost možná skončí už za chvíli. Protože to, co v této sezoně na hřišti předvádíte, není hodno profesionálních fotbalistů.
Nevážíte si toho, co máte. Nesnažíte se ze sebe vydat maximum. Nemáte srdce bojovníka. Nechcete pro Baník dřít. Porážky vás nemrzí. Jdete ze hřiště po ostudném výkonu a smějete se. Děláte si z fanoušků blázny. Děláte ostudu mosteckému fotbalu! Je vám jedno, že ti lidi na stadionu kvůli vám obětují čas a peníze. Není vám hanba, jak mizerný fotbal bez nasazení hrajete. Nemáte hrdost.


Nemáte zřejmě ani ctižádost. Chcete se živit fotbalem? Chcete se jím dobře uživit? Tak to byste asi měli hrát něco lepšího, než dno druhé ligy. Možná byste si měli sáhnout do svědomí a zeptat se sami sebe, čeho jednou ve fotbale chcete dosáhnout? Jestli jste spokojení s tím, co předvádíte v dresu Baníku, máme pro vás radu: pověste kopačky na hřebík a najděte si slušné zaměstnání! Ušetříte ostudu sobě, vašim rodinám a vlastně všem, co mají co dočinění s Baníkem Most.
Jestli naopak nejste spokojení s tím, co předvádíte v dresu Baníku, máme pro vás taky radu: Začněte makat! Začněte dřít od první do poslední minuty! Nikdo jiný to za vás neudělá. Fanoušci za vámi stojí, jak jen to jde, ale co je moc, to je příliš! Začněte každý u sebe. Začněte se na hřišti rvát, jako byste hráli svůj nejdůležitější zápas v kariéře! Bojujte za Baník! Pak můžete i prohrát a se vztyčenou hlavou. A fanoušci vám ještě zatleskají. Neříkáme, že z vás budou hvězdy a hráči nároďáku. Ale budete poctiví fotbalisté, poctiví chlapi, kterých si lidi budou vážit. A vy sami se jednou, až kariéra skončí, budete moct podívat do zrcadla a říct, odvedl jsem, co jsem mohl, vydal jsem ze sebe to nejlepší.


A jestli si od nás nevezmete ani jednu z těchto dvou rad, dovolíme si vám nastínit, co bude následovat. V Baníku dříve či později skončíte. A ani pes po vás neštěkne, protože bezcharakterních lidí, kteří nechtějí makat, mají v každé profesi dost. Fotbalem jste si žádné peníze do budoucna nevydělali, naopak jen propásli deset patnáct let svého života a teď nemáte nic. Nemáte peníze, nemáte vybudovanou kariéru. Máte jen pověst floutka, který jako fotbalista neuměl makat na sto procent. A až tento moment nastane, možná si pak budete říkat, proč jen já vůl tehdy, když jsem měl kariéru před sebou, jsem v tom Baníku nebojoval, proč jsem tehdy nedřel za sebe, za spoluhráče, za kub. Proč jsem si hrál na frajera, i když jsem na to neměl… Jenže to už bude pozdě, milí fotbalisté.


Šanci udělat s tím něco máte teď. My na tribuně budeme jako vždy. A když uvidíme, že jste každý odevzdal ze sebe své maximum a že vám výsledek není ukradený, vyprovodíme vás potleskem, i když prohrajete. Sáhněte si každý do svědomí a začněte se sebou něco dělat. Včera bylo pozdě!
 

FANOUŠCI ULTRAS 1909


Výjezd do Sokolova, aneb děláme ze sebe jen blbce!

Jako již každý rok (kromě minulé sezóny) zde bylo hornické derby v Sokolově a mostečtí fanoušci vyrazili podpořit mostecký Baník autobusem. Po dvou remízách 0:0 jsme se trochu obávali účasti na tomto výjezdu, ovšem počet 31 fanoušků není vůbec špatný a zvláště když se vezme, že se Baník letos trápí. Scházíme se ráno u stadionu JM a čeká se na příjezd autobusu, který přijíždí se zpožděním, ale to nevadí jelikož pan řidič jako mladý nejspíše jezdil závody tahačů a neskutečně to se starým autobusem valí směr Sokolov. V Sokolově jsme tedy včas, ověšujeme celý náš sektor vlajkami a čekáme na úvod zápasu. Mnoho znáš čeká na nějaký ten překvapující výsledek z venkovního zápasu a tento zápas byl přesně ten, který mohl takové překvapení přinést. Jenže to by nebyl Baník Most v letošní sezóně, aby nás opět nezklamal a dost nenaštval hned po pár minutách hry. Možná, že ani nemá cenu řešit zápas, ale přesto pár řádků napíšeme. Naši hráči, jestli to tedy naši hráči jsou, si nejsou schopni vypracovat pořádnou gólovou šanci, natož si dát alespoň tři přesné a pořádné přihrávky. Někteří borci neumí bránit, přesto hrají v obraně. Po dlouhé době hraje náš tým na dva klasické útočníky, kteří na hřišti běhají bez balónu a když nějakým záhadným způsobem míč dostanou a vystřelí na branku soupeře, tak se o střelu nejedná, ale jen o malou domů. Nasazení naprosto chybí a když už někdo zabojuje, tak nesmyslně a je z toho červená karta a oslabení pro Baník. Jak řekl trenér na tiskovce, tak Baník může být rád, že Sokolov do toho nešel naplno, protože by tento zápas určitě neskončil jen 2:0. Co se děje v našem sektoru, tak zde toho není moc co psát, jelikož fandit a nechávat hlasivky v Sokolově nemá cenu a nač se máme snažit jen my blázni na tribuně? Přesto jsme celou dobu zápasu nemlčeli a jen nenadávali a občas něco zafandili a pokusili se nějak vyhecovat týpky na hřišti, ovšem marně. Nutno přiznat, že v počtu třiceti fans se dá předvést mnohem více a být více slyšet, ale to ať si každý sáhne do svědomí na kolik procent fandí. Ještě před koncem zápasu balíme vlajky a čekáme na konec zápasu a na to až přijdou hráči ke kotli. Jako první kde k našemu kotli poděkovat Jarda Belaň, bývalý mostecký gólman a snad pro nás všechny jeden z největších baníkovců! Po chvilce již přicházejí hráči v bílých drezech, ovšem my odcházíme a ani nezatleskáme, jelikož nemáme čemu zatleskat a snad hráči vědí, proč takto činíme. Po příjezdu do Mostu jde část fanoušků podpořit naší farmu LoKo Chomutov, která hraje na Souši. Ovšem i zde je hra bídná a Souš se baví fotbalem a zaslouženě vítězí 3:1.

Diváci: V Sokolově je hlášena necelá tisícovka diváků, zda je to reálné číslo nebo není, to hodnotit nebudeme.

Hosté: V sektoru hostí se nás schází 31 fanatiků, kteří nemají v sobotu ráno nic lepšího na práci, než jet do Sokolova. Sektor je ověšen vlajkami. Optickou prezentaci nemáme. Fandění není na dobré úrovni, ovšem do jisté míry je to ovlivněno hrou Baníku.

Domácí: K našemu překvapení nikde nevisí klasická vlajka West miners ani nikde nevidíme stát domácí aktivní příznivce. Ovšem po nějaké době si všímáme asi 8 fanoušků, kteří sedí na tribuně se 2 bubny.


V Olomouci měl Baník našlápnuto k senzaci, srazily ho opět, zas a znovu individuální chyby

Již před sezonou bylo veliké očekávání, jaké kolo nám bude v losu FNL přidělen výjezd na Andrův stadion, jeden vůbec z nejhezčích v naší zemi. Bohužel nebo bohudík nám byl přisouzen výjezd v v osmém podzimním kole a před sezonou byly plány velice smělé - na Hanou musím vypravit autobus! Jak šel čas, kola přibývala a bodů velice po skromnu, po poslední domácí tragédii s Kolínem bylo jasné, že odhodlaných vyrazit směr Olomouc, bude velice málo. Buďme tedy rádi alespoň za šestici  odvážlivců, kteří se jeli pokochat stadionem, do sbírky získat další vstupenku a také ochutnat místní Litovel - veliká pochvala! Upřímně, málo kdo čekal, že po bídě s Kolínem bude Baník schopný vstřelit na hřišti exligového soupeře dva goly a sahat dokonce po vítězství. Nebyl by to však Most, aby v zápase nevyrobil několik školáckých chyb a daroval tak domácím vítězství 3:2. Ale tak ještě zpět k samotnému výjezdu. Čtyři fanoušci vyráží v sobotním dopoledni vlakem z Mostu, další dva tráví již páteční noc na Moravě a na stadion se dopravují po vlastní ose. Cestu těžko hodnotit, protože minimálně já, jakožto autor této slátaniny, vyrazil v sobotní poledne ze stanice Uherský Brod směr Olomouc a jedinou zábavou po cestě, byly rychle mizející plechovky piva. Dle hlášení druhé skupinky, která vyrážela z Mostu, byly hlasivky také povzbuzovány pomocí litrů piva. Na stadionu se scházíme již při rozcvičce našich hráčů a snažíme se je motivovat pár slovy ve stylu, že bod z Hané bude málo. Hm, co bychom za něj asi nakonec dali...

Diváci: Tuším, že přes dva tisíce nahlášených diváků si našlo cestu na atraktivního soupeře ze severu Čech. Tento počet určitě odpovídá.

Hosté: Šest aktivních, jedna vlajka "Most" a snaha o support, pouze tedy jednoduché pokřiky, které měli šanci "dolétnout" na hřiště, když bylo zrovna ticho v domácím táboře.

Domácí: Začnu tím, že o poločas Hanáci vytahují na tribuně za bránu veliké choreo na počest výroční klubu. Poměrně pěknou malůvku však po roztažení rychle trhá vítr a je po parádě. No co... hráči, diváci a fotograf své viděli, to stačí. Kotel Sigmy může dle odhadu čítat 50 kusů, support velice nevýrazný, snad kromě úderného pokřiku "Sigma". Pochválit můžeme také odpovídačku s tribunami "Sigma - Olomouc". Žádná jiná prezentace či pyro ze strany domácích k vidění nebyla. Alespoň z hostujícího sektoru...


Další domácí trápení = rezignace trenéra

Zápas, který hodně poukázal, jakým směrem se budou zřejmě ubírat výsledky Baníku ve druhé polovině podzimní části, je za námi. Utkání proti beznadějně marnému Kolínu bylo nadějí, od které se mohl odrazit Baník k lepším výsledkovým zítřkům, bohužel, nestalo se. Až v závěru se dokázal prosadit Jiří Mlika, který zajistil alespoň bod za remízu 1:1. Na druhou stranu… další trápení na hřišti vyústilo v celozápasové skandování proti trenérovi Raszykovi, který bezprostředně po skončení zápasu rezignoval na svou pozici hlavního trenéra. O tom však níže. Stejně tak pohled SoB, který kvalitně hodnotí spolupráci všech skupin na fotbale.

Diváci: Deštivé počasí by možná nemuselo mít takový vliv na návštěvu, která nepřesáhla pět set párů nohou. Jestli však mohlo mít něco na následek menší počet diváků na tribunách, je kolize s hokejem v Litvínově, kde je úvodní bule také v 17.30 hodin.

Domácí: V kotli se nás společně s několika kusy z Chomutova a Chemnitzu schází slušných šedesát a po celý zápas nejsou v supportu výraznější mezery. Nejsilnější pokřik je dle očekávání proti trenérovi, slušně zní také chorály v pasážích, kdy je odpálena pyrotechnika jak v první, tak ve druhé půli. Na druhý poločas je také vytaženo choreo a spousta rozdaných balónků v klubových barvách. Plot je ověšen celou řadou vlajek, po dlouhé době je vyvěšena také vlajka BV. Nechybí vlajka NC a Calimeros Chemnitz. V této sezoně hodnotíme počet a celkový projev kotle jako jednoznačně nejkvalitnější. Škoda bídy na hřišti, počet i support má na víc. Ale ne každému to na tribuně dá, aby dokázal zcela přehlížet marnost hráčů na hřišti.

Hosté: Nula

Pohled SoB: Pohled k poslednímu domácímu zápasu s Kolínem a k "prvnímu" společnému fandění a společné spolupráci. Jak už bylo několikrát řečeno, jsme malý klub, který si nemůže dovolit dělit kotel na skupinky, jelikož je to první a zásadní věc k rozpadu fandění v Mostě. Již v týdnu proběhla schůzka, kde jsme si měli ujasnit některé věci ohledně společného fandění, choreografie a dalších aktivit okolo klubu. Tato schůzka se konala ještě v den zápasu i s členy Chomutova aby se nikdo neobcházel a každý se k situaci mohl vyjádřit. Nebudu tu rozepisovat kdo co nebo tak každý o tom ví své a každý má své svědomí. Po domluvě Ultras 1909, VS, SoB a Chomutova jsme se rozhodli, být všichni ve společném kotli, fandit společně, připravovat choreo a další věci. Nejdůležitější asi dva body této domluvy byli, vzájemná komunikace a soudržnost skupiny jako celku ať se děje co se děje. K samotnému zápasu bych asi řekl to, že na poprvé všechny skupiny myslím spolupracovali na slušné úrovni co se týče fandění a celkového Supportu. Dokonce i fandili všichni. Takže na poprvé velmi dobrý dojem a snad vše co bylo řečeno se bude dodržovat, poté bude také vše fungovat jak má. Závěrem bych poděkoval za podporu Chomutova, Jablonce a německého Chemnitzeru. Sons of Brüx

Pohled k dění kolem trenéra Raszyka:

Nejdůležitější zpráva dne: trenér Vít Raszyk podle informací od hráčů po utkání oznámil v kabině rezignaci... Těšme se na nového trenéra, který snad bude vědět, co chce s týmem hrát. 

Teď trochu podrobněji. Mostecký deník uveřejnil na webu text, kde píše, že fanoušci hrubě uráželi trenéra a že musela přijet na místo policie. Rádi bychom uvedli věc na pravou míru a zasadili ji do kontextu, abychom očistili pověst všech skalních fans Baníku.

Trenér Raszyk byl na lavičku Baníku dosazen na jaře 2014. Před ním mančaft vedlo duo Hofmann - Chaloupka, které na podzim dotáhlo tým k dobré hře i dobrým výsledkům. Na jaře pak ale přišly tři porážky a ředitel Stehlík ukvapeně sáhl k rošádě na lavičce - přišel neznámý Raszyk, který do té doby nikdy nevedl profesionální tým dospělých a jehož zvolení vyvolalo u skalních fans velké pochyby.

Nicméně kotel od začátku stál za novým mladým trenérem. Raszyk přitom začal své angažmá tragicky a v prvních šesti utkáních šestkrát prohrál. I přesto se skalní fanoušci nikdy neuchýlili k nadávkám na jeho osobu, naopak se tým snažili neustále povzbudit do dalších bojů.

Dobu hájení Raszyk dostal zatraceně dlouhou. Během letní pauzy měl čas poskládat si nový mančaft, vymyslet pro něj odpovídající styl hry a vtisknout mu herní tvář. Měl na to dostatek času. Prostor pro věčné výmluvy už nebyl. Nicméně opět to byla tragédie tragédie. Především na domácím stadionu.

Most pod Raszykovo vedením nezískal ani bod proti týmům jako Opava, Třinec a Vlašim. Výsledková a herní blamáž. Hráči na hřišti pobíhali jako děti bez rodičů, upachtěná hra bez nápadu a momentu překvapení. Baník je malý klub a informace se neutají. Stále více a více prosakovaly zprávy, jak trenér neumí kabinu zvládnout, jak ho hráči nerespektují. 

Raszyk nevěděl, co dělá. Celou letní přípravu připravoval mužstvo na určitý herní styl, ale dva dny před prvním mistrákem to změnil, poslal do hry tři útočníky, hroťáka Mliku postavil na křídlo a bylo to... Na hřišti naprostý chaos a beznaděj. Podivné taktické hokusy-pokusy a rošády se sestavou pokračovaly i nadále. Výsledky stále mizerné. Hráči si jen klepali na čelo, "proboha, proč nás tu je v kádru osmadvacet? Proč každý zápas deset z nás sedí na tribuně?"

I přes všechen zmar v nové sezoně kotel Baníku zachoval trpělivost a ani jednou nežádal Raszykovo odvolání. Přestože prakticky všichni věděli, že tohle není muž na svém místě... I tak zůstali věrní, na straně Baníku!

Během utkání žádná kritika na adresu trenéra z řad ultras nebyla. V diskuzích na internetu však samozřejmě ano, nicméně skutečně jen v nicotném množství a jen v nevulgární rovině. Přesto se začalo dít něco neuvěřitelného - slušnou kritiku si přečetl už tak svou beznadějí psychicky nalomený Raszyk a jednomu z fanoušků začal psát sms zprávy a vyhrožovat, "ať okamžitě zařídí cenzuru názorů, že jeden fanoušek s názorem škodí celému klubu, trenérovo práci a že mu nadává do rodiny".

Znovu upozorňujeme, že kritika na internetu byla slušná a že se zřejmě trenér musel zbláznit, když začal osočovat fanoušky, že mu nadávají do rodiny. A i kdyby kritika byla vulgární, profesionální trenér na to musí být připravený a přijmout ji, jinak nemá ve světě vrcholového sportu co dělat!

Kotel se zachoval tak, jak bylo zdrávo. Komentář na webu nesmazal a když v zápase proti Kolínu pokračovala herní mizérie z předchozích týdnů a měsíců, začal sborově žádat Raszykovo odvolání pokřikem "Raszyk ven" a "skonči s fotbalem, Raszyku". Trenér na to v druhém poločase reagoval tak, že se zpoza lavičky otočil k 60člennému kotli a začal si demonstrativně ťukat na čelo. 

To byla poslední kapka. Fanoušci v tu chvíli přestali řešit fotbal a přáli si jen to, aby tenhle chlap už nikdy více nestál na lavičce Baníku! Ano, v tu chvíli se začaly objevovat i hanlivé urážky... 

Po utkání kotel zatleskal hráčům, kteří přišli pod kotel, za snahu a přesunul se společně k PRESS Centru. Odhadem 20 až 30 fanoušků zde čekalo na Raszyka, aby si s ním vyříkalo jeho urážlivá gesta ke kotli a vůbec jeho budoucnost v Baníku. Všichni fanoušci stáli za bezpečnostním hrazením, nikdo se ho nesnažil přeskočit a nikdo se ani nesnažil nijak projít skrz security. Security nemusela nijak zasahovat.  

Když se trenér objevil ve dveřích, zpoza hrazení a přes záda security si kotel sborově žádal Raszyka, aby předstoupil před fanoušky. Poprvé po jeho půl roce mizerných výsledků v klubu! Trenér nereagoval a pokračoval v chůzi do PRESS Centra. V tu chvíli začaly padat urážky na trenérovu hlavu, jak jsou popsány v Mosteckém Deníku. V tu chvíli se Raszyk otočil, udělal dva kroky k fanouškům a hystericky začal řvát "komu nadáváš, ty zmrde!?"

To samozřejmě namíchlo většinu z přítomných fanoušků, nicméně ti si dobře uvědomovali, že nechtějí škodit vlastnímu klubu. Chlapci ze security se zachovali výborně, stačilo roztáhnout jen ruce a bylo po problému. K žádné potyčcce nedošlo, naopak security se sama nestačila divit, co si to ten trenér k lidem dovoluje. 

Zhruba za 5 minut přišli o celé situaci s fanoušky pohovořit na dlouhé minuty hráči Baníku a oznámit, že Raszyk oznámil rezignaci. Fanoušci je ujistili, že i nadále stojí za týmem.

V tu chvíli se začali sjíždět policejní auta. Pánové v uniformách jen postávali v okolí a nakonec se někteří z nich dali s fanoušky do debaty o tom, že ryba smrdí od hlavy a že za spoustu problémů v Baníku má zodpovědnost ředitel Anton Stehlík. Tudíž informace Mosteckého deníku o tom, že "musela přijet policie" není pravdou. Ano, policie přijela, protože ji někdo zavolal, ale to je tak všechno. Policisté deset minut postávali a když zjistili, že jsou zbyteční, zase odjeli.


Trápení Baníku pokračuje, ani „šestá letošní jedenáctka“ dle očekávání nepřekvapila

Hned na začátek pro některé raději vysvětlíme, co je myšleno samotným nadpisem. V šestém kole čekala naše hráče cesta do Táborska a tím měli trenéři Baníku šestý pokus na vybrání té ideální jedenáctky z téměř třicetičlenného letošního kádru. Baník prohrál 0:3, přestože hráči v něktrých pasážích hry ukázali, že snad jen kdyby věděli, co přesně mají hrát, měli určité návyky, herní automatizmy, možná by ta kvalita a tím pádem i výsledky nemusely být nejhorší. Když k tomu přidáme, že druhá liga je o partě, která se v kabině, kde se mačká třicet hráčů, těžko utvoří, jsme tam, kde jsme - téměř na dně Fotbalové národní ligy. Děkovat můžeme snad pouze omylu z Kolína, se kterým nás čeká existenční zápas již příští kolo na domácím hřišti. Je vidět, že letos se zřejmě spoléhá na to, že se najdou dva marnější týmy, na které padne sestupující pešek. Jooo, kde jsou ty časy z loňského podzimu, kdy na samotných hráčích byla vidět chuť bojovat za Baník, v kabině se utořila dobrá parta, neustále se nezkoušely nové věci v rozjeté sezoně a panovala pohoda. Vypadá to, že nás čeká opět zajímavý podzim, ale i po třetině podzimu věříme! Podzimní rekord dvanácti podzimních bodů nepřekonáme!

Pojďme k samotnému výjezdu. Z důvodu nezájmu a pracovním povinnostem vyráží pouze dvě plná auta, tj. deset lidí, jedenáctý se připojuje na místě. Těžko říct, proč část fanoušků – jak jen druhou skupinu nazvat? Řekněme hools/ultras s MENTALITOU? To není konec konců podstatné… nevyrazila. Ale je pravdou, že například vlakem za 650Kč, včetně vstupenky, to kvůli výjezdu za Baníkem nestojí.

Diváci: Deštivé počasí a neatraktivní soupeř v podobě Mostu podle očekávání moc lidí na lesní stadionek v Sezimově Ústí nepřilákalo. Jedna relativně plná tribunka, odhadem 500 lidí?

Hosté: Jak už jsme zmínili, tak jedenáctka věrných obětovala čas a peníze za očekávaným scénářem na hřišti, ale i přes to jsme věřili, jako vždy. Vyvěšujeme 3 vlajky, včetně NC za účasti klasicky věrného fanouška z Jablonce – buď pozdraven, Honzo! Nechybí buben a ozkoušené tvrzení, že support není ani tak o počtu, ale o skupině, která vyrazí a chce fandit. To se potvrzuje a kromě pár několikaminutových přestávek fandíme až do konce. Vyzdvihněme více jak pětiminutovou pasáž, kdy se fandí ve druhé půli opravdu kvalitně na počet lidí. Žádná prezentace, ani pyro nehoří. Ještě před závěrečným hvizdem balíme vlajky a ve chvíli, kdy se hráči začnou trousit k našemu sektoru se otáčíme zády a rychle opouštíme sektor na důkaz, že už nás výkony, které mají dost možná počátek někde jinde, než v 1.minutě zápasu, vyloženě serou!

Domácí: Trumpeťáků se schází odhadem patnáct a celý zápas, leč v sedě, se snaží fandit a troubit. Ze strany „ševců“ klasický support výkon. Výkon domácích fotbalistů však volal po lepším fandění. Také domácí kotlík se nijak neprezentuje.


Bojovat jako lev za Baník? Tohle je málo…

Choreo na začátku zápasu s Vlašimí mělo být jasným vzkazem pro naše hvězdičky na hřišti. Po výhře v letos trapném Ústí nikdo z nás nelétal v oblacích a všem bylo jasné, že tým z Vlašimi bude trošku těžší oříšek – a to se potvrdilo. Nejde říct, že by hráči nechtěli, nesnažili se, ale na tuhé boje ve druhé lize je tohle prostě málo!  Vzkaz, aby hráči bojovali jako lvi, kterého nosí ve znaku na prsou – ve znaku Baníku Most, tak nebyl vyslyšen naplno a také díky tomu se urodila další, již třetí domácí porážka v letošní sezoně na domácím stadionu. Hosté z Vlašimi, kteří dorazili na zápas se třemi hráči ze základní sestavy, dokonale vyučili naše fotbalisty v bojovnosti a nesmírné touze urvat tři body. Vlašim s týmem, kde nastoupilo hned několik hráčů z „béčka“ zvítězili pod Hněvínem 1:0 a znovu a rádi můžeme zopakovat, že zaslouženě! Pohled na hřiště jsme ve stručnosti zhodnotili, teď pojďme na dění na tribunách. Zmiňme na úvod, že čtveřice mosteckých vyrazila podpořit kamarády z Jablonce ne zápas na Spartě.

Diváci: Něco málo přes čtyři stovky diváků na fotbalovém stadionu Josefa Masopusta je odpovídající počet reálné návštěvě. Nikdo ani nečekal, že by v bídném počasí, když celý den pršelo, na nezajímavého soupeře, přišlo více diváků. 

Kotel: Na zápase byly dva. Jeden klasicky v sektoru, který už čtvrtou sezonu okupujeme. Druhý v sektoru A, kde se usadila skupina deseti-dvanácti radikálních příznivců, se kterými se nepodařilo najít společnou řeč pro support v jednom kotli. Klasický kotel čítal pětatřicet fanoušků, aktivních fanoušků! Po dlouhé době se podařilo, že většina ze zúčastněných se věnovala pouze supportu na místo často vídaného jevu – povídání si. V 10. Minutě vytahuje výše zmíněné choreo lva, který doplňuje nápis: Bojujte jako lvi, hrajete za Baník. Úroveň samotného fandění je na slušné úrovni celý zápas, přestože na hřišti je k vidění jedno veliké trápení. Zpíváme také několik chorálů, které nebyly v posledních zápasech na pořadu dne, což můžeme také kladně ohodnotit. Po zápase nikdo borcům na hřišti netleská, po třetí prohře doma v řadě není za co, opravdu ne.

Hosté: Neděle od 17:30 dle očekávání nabídla nulu na kontě fanoušků Vlašimi, kteří byli v předchozích sezonách schopni dorazit do Mostu alespoň v deseti kusech.


Přes 1 000 km je za námi, máme první bod!

Máme za sebou první zápas a zároveň první výjezd v nové sezoně. Los nám určil na začátek jednu z největších dálek, jakou jen můžeme v této pralesní soutěži absolvovat. Bylo velikým očekáváním, kolik se nás může na první výjezd vydat, především s ohledem na to, že je léto, prázdniny a spousta lidí tak mimo, na dovolených, atd. Stejně tak jsme byli v očekávání, co mohou na hřišti předvést naši hráči, kteří byli v přípravě prověřeni silným soupeřem pouze jednou a ten ke všemu moc neměl chuť zřejmě předvést, co to je kvalita 2.Bundesligy – Aue. Výjezdový potenciál byl mnohem větší, než pouhé číslo dvanáct, ale výmluvy některých z nás opravdu neznají meze. Remíza na hřišti 1:1 byla nakonec velikým překvapením. Na rovinu… od aspiranta na postup jsme čekali mnohem více.


Změna hracího dne Karviné na sobotních 10:15 nám nedává jinou šanci, než vyrazit již po několikáté směr Slezsko již v pátek večer. Jedna parta se schází již dvě hodiny před odjezdem a nakupuje potřebné tekutiny na dalekou cestu. Více jak půl hodiny před odjezdem se scházíme před vlakovým nádražím, kupujeme jízdenku a vyrážíme vstříc  530km dlouhé cestě. Nebyli bychom to my, abychom z Prahy nechytili opět milé spolucestující. Ostrava 1922 hrála v pátek na Slavii a jiné možnosti nebylo, než absolvovat cestu s nimi. Máme rozum a šály raději uklízíme do batohů. Řekli jsme si, že dráždit několik stovek Chacharů by nebylo úplně dobré.


Cesta nočním vlakem utíká rychle, i přes to, že zásoby alkoholu se stačily vypít ještě před Prahou. Před šestou hodinou jsme v Karviné, kde vyrážíme na snídani do místního non-stop Tesca, které polepujeme ze všech stran samolepkami, mimochodem jako celou cestu na stadion. Více jak dvě tři hodiny před výkopem usedáme u stadionu a vyprávěním nejrůznějších historek čas utíká jako voda.


45 minut před začátkem zápasu vyrážíme na stadion, kde se k nám postupně přidávají další tři „místní baníkovci“, věšíme vlajky a v neskutečném horku jsme již před zápasem všichni spocení až na p…. První zápas sezóny a 38 stupňů na sluníčku příliš nepřidávají síle našich hlasivek, ale i tak se snažíme. První půle je ze strany našich hráčů bídná, druhá o poznání lepší. Jirka Procházka vyrovnává a první gólová extáze tohoto ročníku je tady. Na stadionu jsme dle očekávání doma, protože domácích se schází pouze pět. Kde jsou ty časy, kdy na Karvinou chodily tři tisíce a kotel padesáti hlav.


Baník měl po vyrování další šance a v našem hloučku už probíhají plány, jak nás nezastaví ani ostnatý plot před gólovou radostí. Zápas končí 1:1 a všichi odjíždíme spokojeně domů. Security bez problémů, PČR po celou dobu nikde, takže klídek. Zpět je klídek až do Prahy, na všechny dopadá pochopitelná únava po noci beze spánku. Na hlaváku však vzbuzuje pozdvižení  kněž a pěkná brunetka, takže do Ústí se opět část z nás nenudí. V 9 večer jsme v Mostě a co víc si přát, než mít za sebou výjezd na 25 hodin,  1 060km a hlavně – vracet se s bodem!