DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Sezóna 2015/16

Naše první oficiální vyjádření k situaci kolem Baníku Most

Jak už asi všichni dobře vědí, tak město Most převezme od FK Baník Most 1909, a.s. veškeré licence od mládeže až po dospělé, stejně tak všechny hráče, majetek. Bohužel město vše převezme pod svůj uměle vytvořený projekt s názvem MFK (Mostecký/městský fotbalový klub). Právě s tímto, my, fanoušci Baníku Most absolutně nesouhlasíme! Možná, že se někdo ptá proč? Protože tímto krokem zaniká klub, který má více jak stoletou historii a tradici v našem městě. MFK má vlastní znak, vlastní barvy a s velikou pravděpodobností se nebude hlásit k tradici našeho Baníku!

Ultras 1909 a Brüx Vandals absolutně odmítají tento uměle vytvořený klub jakkoliv podporovat! Naopak. nyní nastal ten pravý čas, abychom všem ukázali, že naše srdce patří Baníku Most, tradičnímu klubu, který je zde od 19.5.1909. Klub, který měl za svou historii tisíce fanoušků, dokázal vychovat nespočet fotbalových talentů a 3 roky hrál nejvyšší českou ligu!

My se nevzdáváme a nic pro nás není ztraceno! My nenecháme Baník padnout! Zatím nebudeme více prozrazovat, vše je teprve na samém začátku a vše podstatné se dozvíte a budeme všechny informovat o našich dalších krocích.


Ultras 1909
29.6.2016


Dnes proběhla diskuze s majitelem klubu A. Stehlíkem

Dnes byl v plánu bojkot fandění, ke kterému také došlo a zápas se odehrál v komorní atmosféře. Ovšem vemme dnešek hezky postupně.
Před zápasem: Někteří fanoušci Baníku se sešli před zápasem v hospodě, kde se řešil již zmíněný bojkot a válka mezi fans a klubem. Člověk, který se stará o prodej suvenýru jde z hospody dříve na stadion, aby mohl prodat nové věci. Ovšem na stadion se nedostane jako obvykle s permanentkou Ultras 1909, jelikož přišlo nařízení od vedení, že tyto permanentky jsou neplatné. Dozvídají se to i ostatní fanoušci, kteří jsou ještě více naštvaní dalším krokem proti nám věrným fans. Stánek se suvenýry dnes tedy chyběl.
Během zápasu: Někteří fans kupují lístky a jdou si stoupnout k sektoru B, kde dají hlasitě najevo svůj názor na vedení klubu. Jeden se starých fanoušků jde během první půle za majitelem klubu A. Stehlíkem, kde jsme nebyli a tak nevíme co se řešil a co si řekli. Domlivili jsme se, že o druhý poločas půjdeme všichni za panem Stehlíkem. Tak se také stalo. Anton Stehlík neměl sebemenší problém s náma komunikovat. Fanoušci říkají o permanentkách o kterých majitel klubu ani nevěděl a nechápal proč jsme nebyli vpuštěni na stadion. Řešíme i sportovní stránku atd. Nakonec se domluváme, že se sejdeme po zápase v press centru na stadionu, kde si o všem řekne a vše si v klidu vyjasníme. Prosíme pana Stehlíka, aby k debatě přišel také ředitel klubu Radek Listopad ml., se kterým si moc chceme promluvit.
Debata po zápase: Na debatu dorazilo pár fanoušků, Anton Stehlík, jakožto majitel klubu, Jiří Lovíšek, trenér mládeže, bohužel Radek Listopad nedorazil, jelikož měl práci po zápase. Debata probíhala na téma financování klubu, sportovní stránka mládeže i A týmu. Téma odchodu Patrika Gedeona, hostování hráčů atd. Pro nás bylo ale důležité, když došlo na debatu ohledně komunikace klubu s námi fanoušky. Bylo nám přislíbeno, že klub najde člověka, který s námi bude vše řešit, aby nenastali porblémy, jako nyní. Anton Stehlík nám řekl, že si fanoušků váží, že nás chce na stadionu, na zápasech doma, tak i venku a je rád, že právě Baník má aktivní fanoušky! V týdnu nám také bylo oznámeno, že máme opustit stadion, přesněji naší místnost na stadionu, kde jsme měli vlajky, bubny, potřebné věci k tvorbě chorea atd. I toto jsme řešili a klub se pokusí co nejrychleji nám nějakou místnost zajistit, abychom vše potřebné pro aktivitu ultras měli přímo na stadionu!
Závěrem: Bojkot i nadále pokračuje! Zástupci Ultras 1909 se budou snažit komunikovat s klubem a vše se budeme snažit vyřešit co nejrchleji, abychom mohli v klidu fandit a neřešili jsme boj s klubem, nebo přesněji s vedením klubu. Věříme, že plno lidí v klubu Baník milují a chtějí pro něj to nejlepší, stejně tak jako my, fanoušci Baníku Most!
ps: Vážíme si toho, že majitel klubu byl ochotný s fanoušky komunikovat a že nás chce vidět na zápasech Baníku. I tak to neznamená, že budeme mlčet a neřeknem vlastní názor na věci kolem klubu! Nikomu ani nepřikazujeme, aby všemu, co nám A. Stehlík řekl, fanoušci věřili. Tento článek jen stručněji přináší to, co nám bylo řečeno a každý si ho přeberte jak chcete. Bojkot trvá.


"Stehlíku, ty už nevíš, co víc doj*bat!" Kotel vyhlašuje bojkot veškeré činnosti na zápasech Baníku do odchodu Antona Stehlíka z klubu!

Není žádná novinka, že současné vedení klubu - Anton Stehlík a Radek Listopad ml., vedou náš milovaný Baník amatérsky, nosánek nahoru však prvně jmenovanému nechyběl nikdy. Nepochopitelné pohyby v kádru v rámci posledních sezón, sestup do ČFL, neustálé sliby ohledně lepších zítřků, zneuctívání klubových barev, absolutně nulová pokora a respekt vůči skupině nejvěrnějších fanoušků. Dalším bodem, který nelze akceptovat je, že pan majitel stále dlužím výplaty hned několika hráčům, kteří za Baník v posledních sezónách nastupovali. Ano, i takový může být výčet činnosti Antona Stehlíka za jeho dosavadního působení v našem klubu.

ČTVRTEK 31.3.2016 Anton Stehlík oznamuje svému kolegovi, jenž taktéž považuje aktivní fanoušky Baníku za "kokoty", jenž pouze nadávají hráčům, aby zavolal zástupci Ultras 1909, ohledně vystěhování veškerých věcí ze stadionu Josefa Masopusta. Chápete dobře... Anton Stehlík vyhodil fanoušky ze stadionu (stará plesnivá šatna, ve které fanoušci tvořili choreografie, skladovali vlajky, buben, barvy a plno dalších věcí). Tímto krokem dává tedy A. Stehlík jasně najevo, že kritiku na svou osobu absolutně neunáší. Alespoň tento fakt je pro nás velice potěšující.

Postoj Ultras 1909 a všech dalších aktivních fanoušků je následující: Bojkot ve všech aktivitách jak doma, tak i na venkovních zápasech, dokud osoba Antona Stehlíka definitivně nezmizí z našeho klubu.

Není taktéž žádným tajemstvím, že klubový web píše (psal) do dnešního dne jeden z aktivních fanoušků. Tomu je konec. Od čtvrtka 31.3.2016 je klub bez aktivity na stránce www.fkbm1909.cz
Můžete se spolehnout, že redakčního systému současného webu se nikdo plnohodnotně neujme a opět se tak posouvá amatérismus současného vedení na úroveň nedůstojnou klubu, jakým je náš Baník.

Ještě jednou vyzíváme k bojkotu všechny příznivce mosteckého fotbalového klubu, který má 106 letou tradici a historii! To jak Anton Stehlík pošpinil vše co k našemu klubu patří je absolutně neakceptovatelné!


Nové drezy? Ultras 1909 mají jasný názor!


Dlouho očekávaný výjezd na Žižkov se nezdařil, Baník padl 6:0!

   Hned první jarní výjezd nám los přidělil zřejmě nejpikantnější výjezd sezony pod Žižkovský vysílač. Po menších neshodách okolo výjezdu se nakonec vydáváme auty. Zřejmě ani ti nejvyšší optimisti dnes nečekali body, avšak nikdo nečekal, že si dnes mostečtí fanoušci vypijí kalich hořkosti až do dna.

   Na zápas, který začal v typický nefotbalový čas 10:15 jsme se těšili letos patrně nejvíce, ale fotbal nás mohl bavit dobrých 10 minut, než domácí poprvé udeřili. Pak už zápas spíše připomínal vyučování fotbalu a výsledek se zastavil až na konečných 6:0 pro Žižkov. K zápasu toho moc říct nelze, snad jenom to, že takhle se o záchranu nehraje a už vůbec ne někde, kde se fanoušci vydávají podpořit svůj tým do kilometry vzdálených obcí či měst. Mostečtí dnes do zápasu vstoupili naprosto odevzdaně, jakoby už předem věděli výsledek. Chyběla tomu agresivita, bojovnost a spoustu dalších aspektů, kterých je v této lize potřeba na záchranu. Takto se tedy v dresu Baníku prezentovat nebudete, pánové!

   V sektoru se nás s patřičnou podporou přátel z Jablonce schází téměř čtyřicítka, domácích na opačné straně zhruba podobný počet. Od začátku utkání rozjíždíme patřičný support, za který by se nestydil kdejaký kotel v nejvyšší soutěži. Bohužel rychlé tři branky náš výkon na tribuně neutralizují a do konce zápasu jsme se stejně jako hráči na place spíše hledali. Možná od 70té minuty se opět náš kotel probudil a do konce zápasu se fandilo tak, jak se patří. Po zápase se nejdříve jako jediný přišel omluvit Standa Hofmann a posléze po jeho slovech došel i zbytek týmu, se kterými jsme si řekli pár slov a doufáme, že pro příští zápas si to vezmou trošku k srdci a frajeřinky nechají stranou.

   Závěrem bych chtěl poznamenat, že jsme dnes ztratili game i set, ale match jsme ještě neprohráli a proto zveme všechny věrné na příští domácí utkání, které sehrajeme v našem svatostánku příští neděli 20. 3. 2016 od 15:00 proti Jirnám.
PS: Děkujeme našim přátelům z Jablonce za početnou podporu v matičce Praze!
(M. M. 13. 3. 2016) 


První jarní zápas přinesl baníkovcům jen bod

Po téměř čtyřměsíční pauze byla nedočkavost v řadě mosteckých příznivců patrná s každým postem na internetových portálech. Do prvního domácího zápasu v kalendářním roce 2016 vstoupili Baníkovci s jasným cílem – vyhrát. Špatný stav terénu neumožňoval hráčům předvést ideální výkon a tak mělo rozhodnout, kdo bude hladovější po bodech. Také výkon rozhodčích nebyl ideální, přehlídli jasnou malou domů a v závěrečných minutách nám vzali aut, po kterém hosté vyrovnali. Domácí se dostali do vedení po skrumáži před brankou, kde se v šedesáté první minutě nejlépe zorientovala nová akvizice v zeleném dresu Michal Belej - 1:0. Poté měl Baník několik šancí utkání definitivně strhnout na svojí stranu, ale nepodařilo se a tak hosté trestali v nastavení z odraženého balonu se trefil hostující hráč na přední tyč - 1:1. Nutno podotknout, že to byla první vážnější šance v celém utkání a tak by se dalo říci, že rezerva Táborska upletla z ho*na bič. V následujících penaltách náš celek totálně selhal a neproměnil tři penalty a tak bod navíc putuje na jih.

Počínání domácích fanoušků by se dalo ohodnotit kladně, i když pokaždé je co zlepšovat. Scházíme se v počtu 20 lidí v hospodě před zápasem a už je znát, že dneska se solidně zafandí. V sektoru jsme se konečně sešli včas a tak jsme mohli support rozjet od první minuty. Na nástup hráčů odpalujeme pyrotechniku a hráči hnedka museli poznat, kdo je dneska požene za vítězstvím. Fandění bylo solidní, ale určitě víme, že ve 40 lidech se dá udělat větší peklo. Zejména při „hortu“ bylo dnes fandění opravdu fanatické. Za bránu se umístil transparent uctění památky mostecké legendy Josefa Chaloupky. Na začátku druhého poločasu bylo roztaženo choreo určené pro oblíbeného mosteckého lodivoda Standu Hofmanna.

K závěru bych chtěl poznamenat, že příště nás bude minimálně tolik a dorazí všichni, co svou účast přislíbili. Jinak velkým zklamáním musí být pro fanoušky na mosteckém stadionu absence točeného piva a klobásy, takže doufáme že se tento PROBLÉM do budoucna vyřeší! V příštím týdnu sledujte náš web a čekejte informace o výjezdu na Žižkov na kterém musíš být i TY!

(6.3. 2016, M.M.)FK Baník Most 1909, a.s. hlásí změny!

Necelý měsíc od startu jarní části soutěže ČFL se v mosteckém Baníku mění majitel, trenéři A-mužstva i šéftrenér mládeže. Baník mění majitele klubu. Novým majitelem klubu je Anton Stehlík, jenž v článku popisuje změny v klubu.

"V minulém týdnu došlo k podepsání obchodní smlouvy o odkoupení 100% podílu v FK Baník Most 1909, a.s. mou osobou. Baník Most je pro mě srdeční záležitost a není mi lhostejná současná situace A-mužstva a potažmo celého klubu. Je jasné, že mostecký fotbal potřebuje významného partnera. Mohu prozradit, že probíhají jednání s akcionáři jedné loterijní společnosti o jejich případném vstupu do klubu. V nejbližších týdnech se ukáže, jaká forma vstupu to bude - zda bude spojená také s majetkovou účastí v klubu, případně podporou v podobě generálního sponzorství. Věřím, že vše dobře dopadne. V každém případě zde panuje shoda o snaze udržet mužstvo dospělých v ČFL a zastavit probíhající pád A-mužstva," prozradil pro klubový web Anton Stehlík.

Dále...

S platností od pondělí 8. 2. končí u mužstva dosavadní trenér Robert Vágner. "Hráčům je potřeba dát nový impulz. K mužstvu přichází osvědčený trenér Stanislav Hofmann, který mužstvo povede spolu s vybranými asistenty. Robertovi Vágnerovi byla nabídnuta pozice trenéra u kategorie U17, kterou přijal," pokračuje ve výčtu změn v klubu Stehlík.

Další změnou v klubu je ukončení spolupráce s dosavadním šéftrenérem mládeže Mgr. Vítem Raszykem. "Víťa požádal o uvolnění z klubu z rodinných důvodů. Jeho nástupcem je Robert Žák, který bude zároveň trenérem kategorie U19 spolu s Rostislavem Broumem. Trenérovi Razsykovi je potřeba za skoro dvouletou spolupráci poděkovat a popřát mu mnoho úspěchů do budoucna."

Poslední informací je zřízení Sportovní rady klubu, která bude mít za úkol řešit případné sportovní otázky, které se týkají přestupů, skautingu, metodiky apod. v rámci celého klubu. "Rada bude pětičlenná a budou ji tvořit trenéři a pracovníci klubu. Tím se otázka zásadních sportovních rozhodnutí rozloží na více osob," sdělil nový majitel klubu Anton Stehlík.

Text: Denis Kejkrt (převzato z oficiálních internetových stránek klubu)Souhrn podzimní části ČFL

Rozhodli jsme udělat stručný souhrn podzimní části ČFL, jelikož něčeho podobného se horko těžko dočkáme na oficiálním webu klubu. Někteří již tento souhrn mohli vidět na facebooku, ale dáváme ho i na náš web. A jak si Baník vlastně vedl v ČFL?

Baník odehrál 19 soutěžních utkání, vstřelil pouhopouhých 18 branek a obdržel 31 gólů od soupeřů.
Mostecký Baník dokázal porazit 4x soupeře na svém hřišti a jen jednou vyhrát na půdě soupeře. 3x Most remízoval, z toho jednou dokázal na penalty vyhrát a 2x penalty nezvládl. Hned 11x mostečtí podlehli svému soupeři, z toho 8x venku a 3x doma. Baník dokázal udržet čisté konto jen v jednom zápase (Most - Union 1:0). Nejvíce gólů nám vstřelil tým z Králova Dvoru (1:4), naopak nejvíce gólů baníkovci dali do branky týmu z Brozan (4:1).
Střelci Baníku jsou: Jakub Černý - 3 góly, Václav Heger - 3 góly, Martin Surynek - 3 góly, Marek Hejda - 2 góly, Matěj Koudelka - 2 góly, Jakub Kotlan - 2 góly, Jan Štefko - 1 gól, Štěpán Hájek - 1 gól
Baník se tak nachází až na 18. místě tabulky a mostecké čeká boj o záchranu v ČFL (3. liga). Mosteckému klubu bylo odečteno 6 bodů, protože klub dluží peníze Argentinské fotbalové asociaci za E. Rosenda.
Baník odehrál dvě utkání MOL Cupu (český pohár). V prvním zápase se mostečtí utkali s týmem Vilémova (Divize B), který porazili na jeho hřišti 4:2 a postoupili do dalšího kola. Ve druhém kole se Baník postavil týmu z Klatov, kterému podlehl 1:0. V tomto zápase napadl sudí A. Stehlík a klub dostal pokutu 60 000,- a A. Stehlík pokutu 10 000,- plus na jeden rok zákaz činnosti spojenou s FAČR.
Všichni doufáme/věříme, že jarní část soutěže bude pro Baník mnohem lepší a klub se celkově zvedne a bude dělat radost všem fanouškům a čest jménu Baník Most!


Nové produkty pro nás fanoušky!

Informace: Musíme vás informovat, že hrnečky již nejsou k dispozici. Ani ne za dva dny jsme všechny hrnečky prodali. Musíme přiznat, že takto veliký zájem jsme opravdu nečekali. Nemusíte ovšem smutnit, že na vás hrneček nezbyl. Rozhodli jsme se, že hrnečky necháme přidělat, a tak hrnečky opět budou. Zatím nemůžem napsat přesně datum kdy to bude, ale do začátku jarní části ČFL to bude určitě!


Zamyšlení

Omlouváme se všem fanouškům a návštěvníkům našich webových stránek za nulovou aktivitu, zde na webu. Bohužel není o čem psát. Otázkou je proč není o čem psát? Přitom když se podíváme např. o dva roky zpět, tak právě Baník byl ve druhé lize klubem s největší fanouškovskou základnou, tím myslíme aktivní fanoušky. Doma nebyl problém naplnit kotel cca 60-ti fans, na venkovní zápasy vypravit autobus, několik aut, nebo vyrazit ve více jak dvaceti lidech na Moravu. Otázkou nyní je, kde jsou tihle fanoušci teď? Proč nedokážeme naplnit jedno auto na výjezd do Prahy, Čáslavy, kam dříve nebylo problém vypravit autobus. Domácí zápasy jsou na tom podobně, místo šedesáti, se nás sejde 15 a můžeme být za to číslo ještě rádi! Chápeme, že se hraje jen 3. liga, absolutní žumpa po fans stránce, i to, že naše vedení je absolutně neschopné a potápí náš klub čím dál hlouběji. Každý by si přál určitě změnu vedení, lepší výsledky a postup zpět do profesionálního fotbalu. Kdyby se na Baník většina lidí nevysrala, tak máme možnost toto vše ovlivnit! Ono je totiž rozdílné pokud stojí proti vedení 15 lidí, a nebo 60 lidí, kteří chtějí změny! To samé platí pak i o hráčích, kteří zde hrají.Je na každém, aby si sám uvědomil a řekl si, proč už na Baník nechodí, co vše bychom dokázali společně a navíc co každému Baník za poslední roky dal. Baník se řítí každým dnem více a více na dno a je jen na nás zda na to budeme poklidně koukat a žít z toho co bylo dřív, nebo ukážeme, že máme baníkovské srdce a na Baník jsme nechodili, jen proto, že to bylo jeden čas zrovna v módě a chtěl jsem někam zapadnout.

Závěrem si přejeme, že opět bude o čem psát, že opět dokážeme zabojovat za náš klub, budeme mít kotel věrných fanoušků, kteří budou tvořit atmosféru o které si někde na Dukle mohou nechat jenom zdát! Vše záleží jen na jednotlivcích, kteří na to nyní z nejrůznějších důvodů kašlou.


Možná si někdo říká, proč jsme toto napsali? Odpovědí je to, že nám záleží na Baníku a máme ho v srdci a nechceme zahodit všechno to, co jsme budovali několik let!


 


Souhrn 1. - 4. kola

Pojďme si stručně připomenout naší aktivitu v prvním až čtvrtém kole ČFL.

První zápas po sestupu do 3. ligy jsme odehráli na domácí půdě proti slavné Viktorii Žižkov. Zápas skončil 2:2 a Baník vyhrál až na penalty a připsal si první 2 body v soutěži. V kotli se nás sešlo něco kolem 30 i díky podpoře několika lidí z Jablonce. Před zápasem jsme uctili pámatku mosteckého rodáka Josefa Masopusta, po kterém je i pojmenován náš stadion a mládežnická akademie. Nebýt aktivity fanoušků, klub by si zřejmě na tuto legendu ani nevzpomněl. Z Žižkova přijelo nejspíše jedno auto. Naše fandění nebylo špatné, ale mohlo to být určitě o mnoho lepší, to by ovšem musel každý fandit na 100%.

Druhé kolo nám nachystalo první třetiligový výjezd a hned do Jiren, kde se nevyhrává a my už moc dobře víme proč tomu tak je! Zápas více rozebírat nebude, stačí jen připomenout, že baníkovci prohráli 3:0. Do Jiren nás vyrazila necelá dvacetičlenná skupinka, asi těch nejoddanějších. ČFL je pro nás absolutní neznámá co se stadionů týče a Jirny, to snad není ani stadion, ale jen obyčejné tréninkové hřiště na okraji Prahy. Hřiště s minitribunkou, jen pro domácí, a tak jsem museli stát za plůtkem i za vydatného deště. První poločas fandíme od první minuty až do poločasu. Druhý poločas už jen koukáme co se to děje na hřišti, protože takovou komedii jsme na vlastní oči ještě neviděli. Nutno ještě připomenout výbornou a profesionální securitku, která v Jirnech pracuje! (Samozřejmně, že to myslíme ironicky!)

Čtvrté kolo, ano opravdu čtvrté kolo, se odehrálo dříve, jak kolo třetí! I to je ČFL! Náš tým hrál své utkání v Domažlicích, které jsou považovány za největší favority na postup do FNL. Do Domažlic vyrážíme, v deštivém dni, čtyři. Není ani o čem psát, snad jen to, že nemáme výjezdovou nulu. Baník prohrál 1:0. Domácí kotýlek čítal asi 6 lidí.

Třetí kolo se odehrálo opět na FSJM v Mostě, kdy se náš tým střetl s týmem Písku. Před zápasem je připravene rozlučka s dlouholetým kapitánem a srdcařem Baníku Honzou Procházkou. Za fanoušky jsme Prochymu předali náramek a šálu klubu. Co se týče fandění, tak zápas byl průměrný, možná spíše podprůměrný, alespoň na naše poměry. Opravdu je co zlepšovat a opět na sobě pořádně zapracovat, aby fandění v Mostě neskončilo v kopru! Hosté dojeli tři.

Zatím musíme říct, že ČFL je pro nás všechny veliké zklamání, alespoň co se rozhodčích týče! Ale ani tihle troubové, kteří ovlivňují zápasy, nás nesmějí od fandění odradit! Baník nás potřebuje!Blíží se konec mosteckého fotbalu?

Mládežnická Fotbalová akademie Josefa Masopusta není v současné době schopná zahájit novou sezonu a dále pokračovat ve své činnosti. Ve středu odpoledne to na mimořádné tiskové konferenci oznámilo její vedení. "Bez silného partnera nejsme schopni dále fungovat," prohlásil šéf akademie Radek Listopad.

Provoz akademie stojí ročně 10 milionů korun. Od města Most letos dostalo 1,5 milionu korun. To je podle zástupců akademie o 7 milionů korun méně než loni.

Klub vychovává přes tři sta mladých fotbalistů. Pokud se finanční prostředky nepodaří získat v průběhu měsíce srpna, je vedení připraveno oznámit zánik akademie a propuštění trenérů. Někteří hráči podle trenérů akademie už odchází do jiných klubů.

"Kluby zneužívají naší situace," řekl šéftrenér Vít Raszyk, podle kterého by ukončením činnosti zanikla také spolupráce se školami všech stupňů. "Byla by to obrovská škoda," doplnil Anton Stehlík, šéf fotbalového klubu FK Baník Most 1909, který akademii potřebuje jako svou hráčskou základnu.

Před měsícem postihla fotbalovou veřejnost smutná zpráva o skonu držitele zlatého míče z roku 1962 pana Josefa Masopusta, který byl svým jménem od roku 2001 spojen s naší mládežnickou akademií. V tuto chvíli jsme nuceni veřejnosti oznámit další nemilou zprávu. Fotbalová akademie Josefa Masopusta není v současné době z finančních důvodů schopna zahájit sezonu 2015/16 a dále pokračovat ve své činnosti.

Jelikož jednání s primátorem města Mostu Mgr. Janem Paparegou, která probíhala již od února tohoto roku, nepřinesla žádné konkrétní řešení ohledně slibovaného opětovného financování FAJM ze strany města Mostu, tak jako tomu bylo v předešlém období, jsme nuceni tuto skutečnost oficiálně oznámit všem třem stovkám mladým hráčům, jejich rodičům, zaměstnancům a partnerům akademie.

Bez silného partnera, jakým bylo město Most, nejsme schopni dále fungovat. Tato situace pro nás samotné není snadná, ale tímto krokem musíme zastavit případné zadlužování Fotbalové akademie Josefa Masopusta. Primátor Mgr. Jan Paparega do dnešního dne nedal k možné podpoře, i přes naše opakované urgence, žádné oficiální stanovisko."

Co to znamená pro mostecký fotbal, to snad nemusíme ani více rozepisovat. Co to znamená pro nás fanoušky Baníku? To, že musíme společně bojovat za Baník a za to, aby mostecký fotbal pokračoval i po více jak sto letech, od svého založení! Pokud se v nejbližších dnech nic nezmění, tak po několika letech může nastat další boj o záchranu Baníku, tak jako v roce 2012!

Společně za Baník!


Permanentní vstupenka pro Ultras 1909

Jsi fanoušek Baníku? Hodláš svůj klub podporovat i ve třetí lize? V tom případě neváhej a pořiď si PERMICI. Cena pro aktivní supportery je pouhých 200 Kč na sezónu, stejně jako loni! Klub tak nežádá po členech kotle žádné finance za permanentku a přeje si jediné - maximální podporu týmu v nadcházející sezóně. Vybíraná částka tak jde na aktivity spojené s fanděním a potencionálně zasponzorovatelné výjezdy.
 

Start ČFL se blíží, a tak si pospěšte. Stačí napsat zprávu na FB Petru Hendrychovi a o zbytek už se postaráme. Před prvním domácím zápasem proti Viktorii Žižkov se budou permanentky prodávat.


Zemřela legenda jménem Josef Masopust

V pondělí 29.6. zasáhla fotbalovou veřejnost smutná zpráva. Ve věku 84 let odešel z našeho světa člověk, jenž spojil své fotbalové mládí s mosteckým fotbalem. Držitel Zlatého míče Josef Masopust, jenž ochotně před několika lety svěřil své jméno mosteckému fotbalovému stadionu a mládežnické akademii, zemřel po dlouhé nemoci ve svém domově v pražských Dejvicích. Také my, fanoušci Baníku Most, uctíváme jeho památku, která bude věčná.

Odpočívejte v pokoji, pane Masopust. Pro nás jste legenda, která jistě zasáhne, až bude klubu z jeho mládí nejhůř.  

Fanoušci fotbalu, fanoušci Baníku Most.